כמה עולה לקנות ריקשה בישראל?

ריקשה, ובשמה השני תוק תוק, היא אחת מאפשרויות הניידות הפופולאריות בשנים האחרונות בתוך הערים, ולאור גם התגברות הפקקים בכבישי ישראל. אופני ריקשה הופכים את החיים שלכם לקלים הרבה יותר, ובעלות מופחתות – וריכזנו לפניכם את כל מה שחשוב לדעת.

חשוב שתדעו שאם ריקשה פחות מתאימה לסגנון החיים שלכם, תוכלו לבחור באפשרויות אחרות כמו קרוונים או קלנועית. קלנועית זהו סוג של רכב חשמלי המאפשר לכם לנוע בתוך העיר או בקיבוץ ללא רשיון נהיגה, בעלויות נמוכות ובצורה נוחה מאוד.

סוגי ריקשה

יש ריקשה חשמלית ויש ידנית. הידנית היא מה שנקרא אופני ריקשה הנעות מכוח הדחיפה ואלו בעצם אופניים רגילות אבל עם ייצוב מאחור של 2 גלגלים ולא גלגל אחד. ולכן ריקשה כזו מיועדת לנשיאה של תכולה רבה יותר ויכולה להסיע גם יותר משני אנשים בסה"כ. יש גם אופני ריקשה חשמליות, שזה כמו אופני ריקשה ידניות, רק שהן חשמליות.

ריקשה לשטח

יש סוג אחר שזוהי ריקשה חשמלית שהיא לא בדיוק אופניים אלא יותר כלי רכב של ממש. ריקשה כזו יכולה לנסוע עד 40 ק"מ בנסיעה אחת, ויש לה קיבולת הסעה של מעל 400 ק"ג לרוב. יש לה שלושה גלגלים אשר מייצבים אותה בצורה ממש טובה וניתן לנסוע בה בכביש אבל גם בשטח. ולכן מדובר ביתרון עבור בעלי מקצוע רבים כמו חקלאיים, עובדי מפעל, עובדי שטח וכו'. יש ריקשות חשמליות עם הספק של W1200 שהן מאוד חזקות ויציבות. ריקשות מסוג זה מיועדות פעמים רבות להובלת מטענים וציוד. פעמים רבות לריקשה כזו גם ייקראו בשם 'קרגו'. היא יכולה להסיע עד שני נוסעים בו זמנית וציוד. הנסיעה היא נסיעה חלקה ויציבה בתנאי כביש שונים. חשוב לשלב בריקשה בולמי זעזועים שהם איכותיים ומערכת היגוי יציבה ואיכותית. יש ריקשות עם סוללות ליתיום המגדילות את טווח הנסיעה.

מחירי ריקשה

בתור רכב חשמלי עם יכולת קיבולת של ציוד במאות ק"ג מדובר בנסיעה זולה וברכב שהוא בכלל לא יקר. ריגשה תעלה לכם סביב ה20,000 ₪ וכמו בכל דבר יש יותר זול ויותר יקר. אך זהו המחיר הממוצע ואף פחות מכך – ולכן מדובר באופציה זולה מאוד עם הרבה יתרונות. יש לריקשה יתרונות נסיעת שטח וקיבולת שלא קיימים בכל רכב רגיל, ולכן שווה לשקול רכישת ריקשה חשמלית.

שימו לב שאתם קונים טוקטוק איכותית. היתרונות בריקשה הם עצומים ולכן זה לא המקום בהכרח לחסוך כמה שקלים. ריקשה אמורה לשרת אתכם לטווח הארוך ולכן מדובר בהשקעה יחסית זולה ומשתלמת מאוד. ריקשה כמובן מגיעה עם פנסי תאורה ללילה ולנהיגת חורף במהלך שעות היום, היא קלה מאוד לתפעול והיא משרה ביטחון נסיעה רב לנהג ויציבות. ריקשה מבצעת פניות וסיבובים בצורה טובה מאוד, יכולת הבלימה היא מיידית וכאשר יש מהמורות או בורות בשטח הנסיעה זה כמעט לא מורגש בתוך הריקשה עצמה.

לסיכום, יש יתרונות רבים לנסיעה עם רכב חשמלי – בין אם מדובר על ריקשה חשמלית או לא. ואם לכם יש צורך בריקשה והבנתם את כל היתרונות הרבים שיש בה, זה הזמן ללכת לקנות אחת כזו.

 

 

דילוג לתוכן