אוטוקרוון לעומת קרוונים נגררים

כאשר אתם עומדים לרכוש או לשכור קרוונים, חשוב שתדעו שיש שני סוגים מבניהם תבחרו. יש קרוונים נגררים  – הקרוון מחובר לכלי הרכב שלכם, ויש קרוונים ממונעים (נקרא גם אוטוקרוון או מוטורהום) – הקרוון עצמו הוא כלי הרכב. במקרה של קרוון נגרר אתם יכולים לנתק את הקרוון מהרכב ולעבור מנסיעה במרחב הפתוח לנסיעה בעיר, ללא הקרוון עצמו, ואילו במקרה של אוטוקרוון (קרוון ממונע) זה לא אפשרי. נשאלת השאלה מה עדיף, וכמו בכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות לכל דבר, והנה הם לפניכם. גם כאשר מתבלטים איזה ריקשה או תוק תוק לקנות, וגם כאשר מתלבטים איזו קלנועית או רכב חשמלי אחר לרכוש – תמיד יש בכל החלטה יתרונות וחסרונות.

קרוונים נגררים

קרוונים מסוג זה מתחברים פשוט לרכב שלכם, או לרכב אחר אם רכבכם לא מתאים לחיבור הקרוון עצמו. יש יתרון מרכזי והוא האפשרות בכל נקודת זמן לנתק את הקרוון מהרכב, ולנסוע עם הרכב עצמו במקום למשל בתוך העיר. קשה להתנהל בנסיעה עירונית צפופה עם קרוון נגרר. חשוב לקחת בחשבון שיש להתקין ברכבכם וו גרירה במידה ואין לכם אחד כזה מותקן ברכב. אפשרות נוספת היא לשכור רכב שיגרור לאורך הטיול את הקרוון עצמו.

קרוונים ממונעים (מוטורהום)

ואם אתם רוצים לחסוך גרירה של הקרוון וחיבור של וו גרירה, אתם פשוט יכולים לבחור בקרוון ממונע. החיסרון הוא בכך שאין לכם את היכולת "לייצר" מכונית עמה תוכלו לנסוע, באמצעות ניתוק הקרוון מהרכב עצמו. בקרוונים ממונעים חובה לשבת לאורך כל הנסיעה, ולא תוכלו למשל לתת לאחד מבני המשפחה ולנהוג וכל היתר יעמדו או יבשלו. אם אין לכם צורך להיכנס לשטחים עירוניים ואתם מתכננים את כל הטיול עם הקרוון לבצע במרחבים פתוחים ובפארקים, הרי שיתאים קרוון ממונע.

יתרון נוסף  – קרוונים נגררים

ניתן לראות בשנים האחרונות יותר ויותר ברחבי ישראל וגם באירופה סוגי קלנועית, קרוונים נגררים. וזאת משום שמזה כמה שנים הופסקה הטלת המס על קרוונים נגררים, ולכן יש מי שמעדיפים משיקול כלכלי לרכוש את הסוג הזה. בעקבות הפסקת הטלת המס המחיר הוזל בעשרות אחוז בצורה מאוד משמעותית. ולכן לצד יתרון ניתוק הקרוון מהרכב עצמו יש גם את השיקול הכלכלי.

כמובן שגם אחרי שהחלטת על הסוג עצמו, ממונע או נגרר – יש בכל אחד מהסוגים דגמים רבים ותוכלו לבחור את הדגם אשר מתאים בדיוק לצרכים שלכם. תוכלו לפנות לחברה אשר מתמחה בהשכרת קרוונים וכלי רכב על מנת לקבת ייעוץ והכוונה לבחירת קרוון המתאים לכם. יש גם שיקול של רכישה או השכרה. גם אם יש לכם את הסכום הדרוש לרכישת קרוון, לא בהכרח שזו ההחלטה הנכונה. אם אתם זקוקים לקרוון לשימוש לתקופות קצרות הרי שכדאי במרבית המקרים לשכור ולא לקנות. אתם בהחלט מוזמנים לפנות לחברה אשר מתמחה בהשכרת קרוונים ותקבלו את התשובות לכל השאלות שלכם, על מנת לקבל החלטה נכונה.

מומלץ מאוד לפנות לחברה אשר מתמחה בהשכרת קרוונים ונגררי קמפינג, ותקבלו ייעוץ מקצועי ואמין לאורך כל הדרך. להתייעץ ולשאול שאלות לא עולה כסף, ולכן כדאי מאוד לפנות לחברה מקצועית בתחום קרוונים.

המאמר בחסות חדשות bignews

דילוג לתוכן